Aktualności 20 czerwca 2023

Znamy szczegóły potężnej umowy Leo Messiego!

Znamy szczegóły umowy Leo Messiego z Interem Miami, na mocy której będzie zarabiał niebagatelną sumę pieniędzy.

Dwuipółletnia umowa zawiera opcję na 2026 rok. Umowa jest warta łącznie do 150 milionów dolarów z jego pensji, łącznie z premią za podpis oraz udziałami w drużynie. Umowy o podziale przychodów z partnerami ligowymi takimi jak: Apple, Adidas i Fanatics, są nadal negocjowane i byłyby dodatkiem do tej sumy.

W ramach umowy nie ma dotacji z MLS ani zmian w regulaminie ligi. Umowa nie obejmuje opcji kupna przez Messiego klubu MLS, tak jak zrobiła to liga z Davidem Beckhamem w 2007 roku.

Inter Miami miał milion obserwujących na Instagramie przed ogłoszeniem transferu Messiego, ale teraz ma ponad 8 milionów, co plasuje ich na piątym miejscu wśród amerykańskich franczyz sportowych; wyprzedza tylko kwartet drużyn NBAMessi ma 473 miliony obserwujących – drugi na świecie za Cristiano Ronaldo.

Messi ma ogromny wpływ marketingowy w tej sytuacji na swój nowy klub, który należy mimo wszystko do tych mniejszych. Co uważacie o ściąganiu takich piłkarzy (biorąc pod uwagę to, że blisko im do emerytury) do klubów z niższych sfer piłkarskich?