Aktualności 26 maja 2023

Polsat z prawami do europejskich pucharów w siatkówce

Telewizja Polsat przedłużyła prawa do transmitowania europejskich pucharów, w tym Ligi Mistrzów CEV, Pucharu CEV oraz Challenge Cup, aż do sezonu 2028/29.

Europejskie puchary zostają w Polsacie

Telewizja Polsat wykupiła na kolejne lata prawa do transmitowania klubowych rozgrywek europejskich, to jest Ligi Mistrzów CEV, Pucharu CEV oraz Challenge Cup. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2028/29.

Liga Mistrzów CEV to najwyższy klubowy poziom rozgrywek siatkarskich w Europie. Rywalizacja odbywa się zarówno z udziałem drużyn męskich, jak i kobiecych. Polskie kluby od lat z powodzeniem rywalizują w CEV Champions League, a fani w każdym sezonie mogą oglądać kilka rodzimych klubów grających w elicie. Od trzech lat tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu należy do Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten w miniony weekend skompletował hat-tricka, pokonując w finale mistrza Polski – Jastrzębski Węgiel.

Polski finał w Lidze Mistrzów CEV to spełnienie naszych marzeń, jako nadawcy który od ponad dwudziestu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. Transmitowane przez nas sukcesy reprezentacji kobiet i mężczyzn, napędziły rozwój klubów, co zaowocowało popularyzacją dyscypliny i wysypem kolejnych pokoleń zawodników i zawodniczek. Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat transmitowała Ligę Mistrzów CEV już w latach 2005-2018. Symbolem tamtego kontraktu była drużyna z Bełchatowa, która trzykrotnie zdobywała brąz i raz srebro. Obecna umowa obowiązywała od 2020 roku i w ostatnich trzech sezonach klub z Kędzierzyna-Koźla trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek.