Aktualności 23 maja 2023

Wysoka oglądalność finału LM siatkarzy

W sobotni wieczór we włoskim Turynie odbył się polski finał Ligi Mistrzów CEV, a w obu kanałach Polsatu mecz oglądało średnio ponad 1,32 mln widzów.

Wysoki wynik oglądalności w TV

W sobotę wieczorem polscy kibice mieli swoje święto. We włoskim Turynie w hali Pala Alpitour w wielkim finale Ligi Mistrzów CEV zmierzyły się broniąca tytułu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Po emocjonującej walce w pięciu setach zwyciężyli siatkarze z Kędzierzyna-Kożla, dla których to był trzeci triumf z rzędu w tych rozgrywkach.

Dramatyczną walkę siatkarzy na parkiecie w hali w Turynie oglądała duża grupa polskich kibiców obu drużyn. Zaś przed telewizorami odnotowano rekordowy wynik. Jak poinformował dziennikarz Polsatu Jerzy Mielewski mecz oglądało średnio ponad 1,32 mln widzów na obu kanałach, to jest na głównym Polsacie i Polsacie Sport. To tylko potwierdza, że decyzja Telewizji Polsat o transmisji tego spotkania także w otwartym kanale była jak najbardziej trafna.

W poprzednich dwóch zwycięskich finałach Ligi Mistrzów CEV Grupa Azoty ZAKSA zmierzyła się z drużyną Itas Trentino. Te mecze transmitowane były jedynie w kanale Polsat Sport i cieszyły się zdecydowanie niższą oglądalnością. Jak przypomniał Jakub Balcerzak na Twitterze wyniki sięgały 0,5 mln widzów w 2022 roku i 0,55 mln widzów w 2021 roku.