Aktualności 22 maja 2023

Nowe stroje Manchesteru City

To intensywny czas dla Manchesteru City, który niedawno wywalczył awans do finału Ligi Mistrzów UEFA, a teraz zaprezentował nowe stroje domowe na sezon 2023/24.

Upamiętnienie przeprowadzki na nowy stadion

Puma i Manchester City wspólnie zaprezentowały nowe stroje domowe na sezon 2023/24. Przygotowany projekt koszulek finalistów tegorocznej Ligi Mistrzów UEFA ma uświetnić 20-lecie od przenosin na Etihad Stadium. Zaprezentowany wzór nawiązuje do koszulek, w których zespół występował w pierwszym sezonie po przenosinach w sierpniu 2003 roku na nowy obiekt po 80 latach obecności na Maine Road. Przeprowadzka na Etihad Stadium była początkiem nowej ery dla klubu, okresem świetności, naznaczonym wieloma trofeami i gwiazdami w drużynie.

Nowy projekt koszulek

Grafika na froncie nowych koszulek domowych inspirowana jest unikalną architekturą Etihad Stadium, a w szczególności czterema gigantycznymi wieżami widocznymi na zewnątrz stadionu. Paski na koszulce nawiązują właśnie do tego symbolu. Z tyłu koszulki zaznaczony jest kod pocztowy Etihad Stadium, aby uświetnić grę od 20 lat na nowym stadionie. Zaś kształt białych kołnierzy inspirowany był strojami z sezonu 2003/04.

Etihad Stadium odgrywa ważną rolę w historii Manchesteru City. Zawodnicy i kibice mają w pamięci zachowanych wiele wyjątkowych wspomnień z tego stadionu. To był dla mnie zaszczyt, że mogłem zakładać koszulkę City i występować w debiutanckim sezonie tutaj na Etihad. Liczę, że tegoroczne koszulki spowodują powrót wielu wspomnień wśród kibiców, tak jak to jest w moim przypadku – powiedział Shaun Wright-Phillips, ambasador klubu i członek drużyny z sezonu 2003/04.

Klub przygotował dedykowany materiał wideo z prezentacją strojów: