Aktualności 22 maja 2023

Finał LM w Polsacie

Telewizja Polsat ogłosiła, że pokaże w swoim głównym kanale decydujący mecz tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA.

Mecz finałowy w głównym Polsacie

Kilka dni temu jasne stało się, że Telewizja Polka nie pokaże meczu finałowego Ligi Mistrzów UEFA w TVP1, gdyż ma w tym samym terminie zaplanowaną już transmisję z festiwalu w Opolu. Na odpowiedź Polsatu nie trzeba było długo czekać. Właśnie oficjalnie zostało potwierdzone, że starcie Manchesteru City z Interem Mediolan w dniu 10 czerwca zostanie pokazane w Polsat Sport Premium 1, a także w głównej stacji Polsatu.

Przedstawiono również więcej informacji na temat tej transmisji. Mecz poprzedzi specjalny program studyjny oraz ceremonia na stadionie olimpijskim imienia Ataturka. Spotkanie skomentują Bożydar Iwanow oraz Andrzej Niedzielan, a reporterem w Stambule będzie Marcin Lepa. Finał poprzedzi specjalna ceremonia artystyczna, która odbędzie się bezpośrednio na stadionie. Jeszcze wcześniej w Polsacie Sport Premium 1 oraz Polsacie rozpocznie się przedmeczowe studio. Program zrealizowany zostanie w wyjątkowej oprawie graficznej, przygotowanej specjalnie z myślą o meczu finałowym. Więcej szczegółów, w tym personalia piłkarskich ekspertów pracujących przy finale, Telewizja Polsat ogłosi w kolejnych dniach.

Finał Ligi Mistrzów UEFA to kolejne wielkie wydarzenie sportowe, które oprócz kanałów sportowych Polsatu, transmitowane będzie także w głównym Polsacie. Już w sobotę 20 maja widzowie Polsatu Sport i Polsatu zobaczyli mecz finałowy siatkarskiej CEV Champions League. W nim świeżo upieczony mistrz Polski – Jastrzębski Węgiel zagrał z wicemistrzem – Grupą Azoty Kędzierzyn-Koźle, która na tronie Ligi Mistrzów CEV zasiadła trzeci rok z rzędu.