Aktualności 15 maja 2023

Mecze NFL w Europie

NFL ogłosiła terminarz nowego sezonu. Po raz kolejny w kalendarzu znalazły się mecze rozgrywane w Europie, tym razem w rekordowej liczbie.

NFL zawita na Stary Kontynent

Ostatni tydzień przyniósł wiele emocji dla kibiców ligi futbolu amerykańskiego zza oceanu. Liga ogłosiła pełen terminarz na sezon 2023, który ruszy już 8 września meczem Kansas City Chiefs – Detroit Lions. Po raz kolejny najlepsi futboliści zawitają do Europy, gdzie rozegranych zostanie łącznie 5 meczów w dwóch miastach w różnych krajach.

Mecze NFL w Europie

Przystanek w Londynie

Na początek futboliści amerykańscy przylecą do Londynu, gdzie odbędzie się seria gier w trakcie trzech weekendów. W dniu 1 października na legendarnym stadionie Wembley zagrają Jacksonville Jaguars i Atlanta Falcons. Dla klubu z Jacksonville to będzie 10. mecz sezonu regularnego w stolicy Anglii w roli gospodarza. Tydzień później już na stadionie Tottenhamu Hotspur ta sama drużyna zmierzy się już formalnie w roli gości z Buffalo Bills. W dniu 15 października na tym samym obiekcie zagrają Tennessee Titans i Baltimore Ravens.

Przystanek we Frankfurcie

W ubiegłym sezonie liga NFL po raz pierwszy pojawiła się w Niemczech. W dniu 13 listopada 2022 roku na Allianz Arena w Monachium odbył się mecz Tampa Bay Buccaneers – Seattle Seahawks przy obecności 67 500 kibiców. Wydarzenie to przyciągnęło 8,2 miliona widzów przed telewizorami na całym świecie. To był pierwszy element 4-letniej umowy gwarantującej obecność spotkań sezonu regularnego w Niemczech.

Kontynuacja będzie miała miejsce w najbliższym sezonie we Frankfurcie. Na stadionie Deutsche Bank Park, na którym na co dzień występują piłkarze Eintrachtu, zostaną rozegrane dwa spotkania. Najpierw 5 listopada zagrają obecni mistrzowie Kansas City Chiefs i Miami Dolphins, a siedem dni później New England Patriots i Indianapolis Colts.

Wybór Frankfurtu na gospodarza meczów NFL w Niemczech nie był przypadkowy. Historia tej dyscypliny w tym mieście sięga 1945 roku, kiedy to żołnierze armii USA rozegrali swój pierwszy mecz futbolu amerykańskiego na niemieckiej ziemi. Liga NFL uruchomiła także w tym kraju program w szkołach, dzięki któremu ponad 4 tysiące młodzieży może uprawiać tę dyscyplinę.

Liga NFL zadowolona z meczów w Europie

W najbliższym sezonie na Starym Kontynencie zostanie rozegranych rekordowe pięć spotkań ligi futbolu amerykańskiego. Godny podkreślenia jest fakt, że NFL wyjedzie wyłącznie do Europy w sezonie 2023. Tym razem nie odbędą się mecze w Meksyku w związku z przebudową stadionu Azteca w stolicy tego kraju.

Obiecując wielki spektakl dla fanów futbolu amerykańskiego na całym świecie mamy przyjemność ogłosić serię 5 meczów, które zostaną rozegrane w 2023 roku poza granicami USA. To będzie rekordowa liczba spotkań w Europie w pojedynczym sezonie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy ponownie rozegrać 3 mecze w Londynie, który pała wielką miłością do naszej dyscypliny, a w samej Wielkiej Brytanii jest ogromna baza kibiców. Pragniemy także potwierdzić, że 2 spotkania w Niemczech odbędą się we Frankfurcie. Nie możemy doczekać się tych dwóch wydarzeń na stadionie Eintrachtu biorąc pod uwagę to jak niewiarygodna atmosfera panowała na ubiegłorocznym evencie w Monachium – powiedział Peter O’Reilly, wiceprezes NFL.

Ogłoszone wydarzenia w Niemczech zapewnią fanom dwa ekscytujące mecze w listopadzie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy je rozegrać we Frankfurcie, które ma tak bogatą historię związaną z NFL i bazę wiernych kibiców tej ligi – powiedział Dr Alexander Steinforth, GM NFL w Niemczech.

Nie możemy się doczekać klubów NFL w Londynie podczas trzech październikowych weekendów. Fakt, że Jacksonville Jaguars zostaną tutaj nieco dłużej i rozegrają w tym roku dwa mecze sezonu zasadniczego tylko potwierdza przywiązanie tego klubu do długoterminowego budowania coraz większej bazy swoich kibiców. Organizujemy mecze NFL w Londynie od 2007 roku, a zainteresowanie tą dyscypliną w Wielkiej Brytanii rośnie z roku na rok. Jesteśmy pewni, że w 2023 roku kibice doświadczą najlepszych wrażeń – powiedział Henry Hodgson, GM NFL w Wielkiej Brytanii.

Sprzedaż biletów

Więcej informacji na temat meczów w Europie oraz sprzedaży biletów znajduje się na dedykowanej stronie NFL dla tego wydarzenia.

Fot. www.eintracht.de