Aktualności 8 maja 2023

Nowe stroje Liverpoolu

Liverpool zaprezentował nowe stroje domowe na sezon 2023/24 przygotowane przez Nike.

Powrót do klasyki z lat 70-tych XX wieku

The Reds zaprezentowali nowe projekty koszulek domowych, w których będą występowali w sezonie 2023/24. To ukłon w stronę drużyny legendarnego Billa Shankly’ego, która 50 lat temu w ostatnim sezonie pod jego wodzą zdobyła Puchar Anglii (1973/74). Wygląd koszulek charakteryzuje się klasycznym krojem i tradycyjnymi czerwonymi barwami, a uzupełnieniem są kontrastowe białe kołnierzyki i końcówki rękawków. Z tyłu koszulek na wysokości karku widnieją liczba 97 i symboliczne płomienie upamiętniające ofiary katastrofy na Hillsborough. Dodatkowo przygotowana została nowa dedykowana czcionka dla numerów i nazwisk zawodników.

W ramach prezentacji strojów przygotowano specjalny dedykowany materiał wideo, w którym obecni zawodnicy przenieśli się do epoki lat 70-tych XX wieku.

Debiut nowych koszulek

Najbardziej niecierpliwi kibice nie będą musieli długo czekać na możliwość obejrzenia swoich ulubieńców w akcji w nowych strojach. Ta okazja nadarzy się już 20 maja podczas ostatniego meczu ligowego w tym sezonie na Anfield Road. Rywalem będzie Aston Villa.

Ta nowa koszulka domowa to klasyk. Biorąc pod uwagę czym był inspirowany projekt, to stanowi on ukłon w stronę historii tego wspaniałego klubu. Z niecierpliwością czekamy na założenie tych koszulek na Anfield Road podczas meczu z Aston Villa – powiedział Jamie Henderson, kapitan Liverpoolu.

Ekologiczna technologia produkcji

Koszulki wyposażone są w technologię Dri-FIT firmy Nike, która zapewnia wygodę podczas intensywnego wysiłku w trakcie meczów i treningów. Zgodnie z zasadami programu zrównoważonego rozwoju LFC The Red Way stroje zostały wykonane przez Nike w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, który jest wykonany z przetworzonych plastikowych butelek.