Aktualności 19 kwietnia 2023

Wisła Kraków nawiązuje współpracę z platformą Sportigio

Wisła Kraków to klub stawiający na rozwój w wielu aspektach. Biała Gwiazda nawiązała współpracę ze Sportigio - firmą, która wspomoże klub w zakresie cyfryzacji. Pierwszym efektem partnerstwa będzie nowa strona internetowa 13-krotnego mistrza Polski.

Sportigio od prawie 8 lat sukcesywnie działa w branży sport-tech. Misją marki jest rozwijanie organizacji sportowych dzięki cyfryzacji. W tym celu tworzą platformę dla klubów, w ramach której otrzymują one dedykowane dla siebie produkty. 

„To dla nas ogromna radość, że możemy uczestniczyć w budowie tak ambitnego projektu. Jestem pewien, że Wisła wyciśnie ze swojej strony to co najlepsze, a my przyczynimy się do wzrostu atrakcyjności biznesowej klubu czy też komunikacji z kibicami. Plany naszej współpracy są długofalowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że Prezes Wisły doskonale czuje technologię i jej wartość, dzięki czemu mamy szansę na stworzenie czegoś unikalnego na globalną skalę. Projektując platformę Sportigio inspirowaliśmy się zawsze najlepszymi klubami piłkarskimi, m. in. Premiere League, La Ligi czy Bundesligi. Dzięki aktywnej współpracy ze strony klubu i profesjonalnemu podejściu do projektu Wisły Kraków – z pewnością skorzystają na tym obie strony” – powiedział Mariusz Zwierzychowski, współzałożyciel Sportigio.

„Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z firmą Sportigio z racji podobnej filozofii dotyczącej technologii i marketingu, bo są to obszary ogromnie ważne w rozwoju Klubu. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty naszej współpracy będą widoczne dla kibiców już za kilka tygodni w postaci między innymi nowej strony internetowej” – dodał Marcin Mucha, Dyrektor Marketingu TS Wisła Kraków SA.

Więcej szczegółów dotyczących partnerstwa Wisły i Sportigio zostanie ujawnionych już niebawem.