Aktualności 17 kwietnia 2023

Polska zorganizuje turniej skoków narciarskich

Dwa tygodnie temu zakończył się jeden z najdłuższych sezonów skoków narciarskich w historii, który potrwał aż do pierwszych dni kwietnia. Organizatorzy Pucharu Świata zajmują się już przygotowywaniem kalendarza na kolejny sezon. Jak poinformował dyrektor zawodów - Sandro Pertile, nasz kraj zorganizuje specjalny turniej.

Zmiany w kalendarzu

W sezonie 2023/2024 uwagę kibiców z pewnością skupią mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które zostaną zorganizowane w Bad Mitterndorf. Organizatorzy zawodów Pucharu Świata wprowadzą również kilka ważnych zmian w kalendarzu.

Znikną zawody w Rasnovie czy Lillehammer, natomiast zmagania otworzy rywalizacja w Ruce, którą zaplanowano na ostatni weekend listopada. Dla polskich sympatyków najistotniejsza zmiana pojawi się na początku 2024 roku.

Polski turniej

Mowa bowiem o zorganizowaniu turnieju w Polsce, który miałby się odbyć zaraz po Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnicy będą rywalizować na obiektach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Co najciekawsze, będziemy świadkami wszystkich formatów. Konkursu indywidualnego, drużynowego, a także duetów. Informację potwierdził już sam Sandro Pertile w rozmowie ze Skijumping.pl – Chcemy z tego skorzystać zaprezentować skoki narciarskie w turniejowym kontekście w Polsce, co będzie innowacją. Niemcy, Austriacy czy Norwegowie mają swoje turnieje, a teraz taką okazję będą mieli Polacy. Co ciekawe, użyjemy podczas niego wszystkich pucharowych formatów. Odbędą się zawody indywidualne, duetów, a także drużynowe.