Aktualności 6 kwietnia 2023

Nowy ranking FIFA. Spadek reprezentacji Polski

FIFA zaktualizowała swój ranking. W najnowszym zestawianiu reprezentacja Polski zanotowała spadek o jedno miejsce i zajmuje 23. lokatę.

Przeciętny start eliminacji

W marcu “Biało-Czerwoni” rozegrali dwa mecze w ramach eliminacji do Euro 2024. Najpierw reprezentacja Polski zanotowała dotkliwą, wyjazdową porażkę z Czechami 1:3, tracąc dwa gole w pierwszych trzech minutach meczu. W drugim spotkaniu podopieczni Fernando Santosa zdołali zdobyć trzy punkty, wygrywając na PGE Narodowym z Albanią.

Decydującego gola w tym meczu strzelił Karol Świderski, który trafił do siatki w 41. minucie rywalizacji. Obecnie Polska jest na drugim miejscu w grupie E i traci jeden punkt do lider – reprezentacji Czech.

Spadek w rankingu FIFA

W czwartkowe przedpołudnie FIFA opublikowała nowy ranking. Nasza reprezentacja zanotowała spadek w porównaniu z ostatnią aktualizacją, która miała miejsce 22 grudnia 2022 roku. Obecnie “Biało-Czerwoni” zajmują 23. miejsce, a wcześniej byli na 22. pozycji. W najnowszym zestawieniu mamy nowego lidera.

Na pierwszą lokatę wskoczyła Argentyna, czyli triumfator mundial w Katarze. Drugą pozycję zajmuje Francja, a podium zamyka Brazylia, czyli wcześniejszy lider.