Aktualności 3 kwietnia 2023

Mariusz Wlazły ogłosił zakończenie kariery

Mistrz świata z 2014 roku, wielokrotny mistrz Polski ze Skrą Bełchatów - Mariusz Wlazły tuż po meczu Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa poinformował, iż zbliżające się play-offy będą ostatnimi w jego karierze, zapowiadając tym samym zakończenie przygody z siatkówką w roli aktywnego zawodnika. 

Ikona polskiej siatkówki

Wielu kibiców siatkówki bardzo dobrze pamięta mistrzostwa świata z 2014 roku. Organizatorem imprezy była Polska. Nasi siatkarze dotarli do finału tego turnieju, pokonując Brazylię 3:1. MVP wspomnianych mistrzostw świata został Mariusz Wlazły, który otrzymał również wyróżnienie dla najlepszego atakującego tej imprezy.

Poza sukcesami w reprezentacji, Mariusz Wlazły świetnie radził sobie w klubie. Razem ze Skrą Bełchatów dziewięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, rywalizował w Lidze Mistrzów, zajmując m.in. drugie miejsce w 2012 roku. W ostatnim czasie 40-latek reprezentuje barwy Treflu Gdańsk.

Zakończenie kariery

Po niedzielnym meczu ekipy z Gdańsk z Projekt Warszawa, Mariusz Wlazły poinformował, iż będą to jego ostatnie play-offy, ogłaszając tym samym zakończenie kariery po sezonie. 40-latek dodał, że zostaje w Treflu, gdzie będzie pełnić funkcję koordynatora psychologicznego.