Aktualności 30 marca 2023

L’Equipe ujawnia zarobki piłkarzy w Ligue 1

Po raz kolejny francuski dziennik sportowy L'Equipe przedstawił listę najlepiej zarabiających piłkarzy w Ligue 1. Zestawienie tradycyjnie już zdominowali zawodnicy PSG. 

Dominacja PSG

Przedstawione pensje przez L’Equipe to miesięczne wynagrodzenia brutto piłkarzy. Najlepiej zarabiającym zawodnikiem we francuskiej ekstraklasie jest Kylian Mbappe, który inkasuje 6 milionów euro. Na podium znaleźli się jeszcze inni dwaj gracze paryskiej ekipy – Neymar, który zarabia 3,67 mln euro miesięcznie oraz Leo Messi z wynagrodzeniem na poziomie 3,37 mln euro miesięcznie.

Piłkarze PSG zdominowali całą dziesiątkę najlepiej zarabiających graczy. Na jedenastej lokacie jest Wissam Ben Yedder, który otrzymuje 650 tysięcy euro miesięcznie. Trzynastą pozycję zajmuje z kolei Jordan Veretout z pensją na poziomie 550 tysięcy euro miesięcznie.

Jak wypadają Polacy?

Adam Buksa, który jak na razie nie odgrywa ważnej roli w Lens, jest drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie z pensją na poziomie 129 tysięcy euro miesięcznie. Przemysław Frankowski nie znalazł się w czołówce najlepiej zarabiających graczy w swoim zespole. W zeszłym roku otrzymywał 55 tysięcy euro miesięcznie.

Jednym z lepiej zarabiających zawodników w swoim klubie jest Mateusz Wieteska, który zajmuje czwartą pozycję w Clermont z zarobkami na poziomie 45 tysięcy euro miesięcznie.