Aktualności 27 marca 2023

Bayern Monachium przedłuża współpracę z Allianz!

Bayern Monachium uzgodnił przedłużenie umowy z firmą ubezpieczeniową Allianz. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do 2033 roku. 

Wieloletnia współpraca

Relacje Bayernu Monachium z Allianz sięgają już 2000 roku. Współpraca została wyraźnie wzmocniona pięć lat później, gdy niemiecki klub doszedł do porozumienia z firmą ubezpieczeniową w sprawie sprzedaży praw do nazwy swojego stadionu, który od tego czasu nosi nazwę Allianz Arena.

Dodatkowo Allianz widnieje na przodzie koszulek kobiecej drużyny Bayernu od 2013 roku. W ramach rozszerzenia umowy, Allianz będzie współpracować z Bayernem m.in. przy obozach piłkarskich dla młodych zawodników.

Wzmocnienie kobiecego futbolu

W takich słowach na temat nowej umowy z Allianz wypowiedział się dyrektor generalny Bayernu, Oliver Kahn – Bayern przywiązuje wielką wagę do niezawodnych, ciągłych partnerstw. Bardzo się cieszymy z kontynuacji współpracy z Allianz.

Przedłużenie współpracy skomentował również Andreas Jung, członek zarządu FC Bayern ds. marketingu – Allianz to monachijska firma, która działa globalnie, a ludzie na całym świecie kojarzą się ze stadionem Bayernu. W przyszłości będziemy kontynuować rozszerzenie partnerstwa z naszą drużyną kobiet i wdrażać projekt m.in. w zakresie rozwoju młodzieży.

W ramach wzmocnieniach kobiecego futbolu, Allianz wprowadza pierwszy, indywidualny oraz bezpłatny kurs coachingu finansowego dla zawodniczek od 18 do 22 roku życia na sezon 2023/2024.