Aktualności 27 marca 2023

Kontrowersyjna opinia Ewy Piątkowej o polskiej kadrze. W sieci wybuchła burza

W piątkowy wieczór reprezentacja Polski rozpoczęła rywalizacje w eliminacjach do Euro 2024. Mowa o dużym falstarcie, gdyż "Biało-Czerwoni" przegrali z Czechami 1:3, tracąc dwa gole w pierwszych trzech minutach meczu. O reprezentacji Polski postanowiła wypowiedzieć się pięściarka - Ewa Piątkowska. 

Reprezentacja Polski powinna zostać rozwiązana

W programie “7dni sport” emitowanym w TVP Sport, Ewa Piątkowska została zapytana o reprezentację Polski w piłce nożnej. Najbardziej utytułowana polska pięściarka w historii nie szczędziła słów – Uważam, że reprezentacja Polski w piłce nożnej to jest jakiś tragiczny twór, który powinien zostać rozwiązany.

Występy tej kadry są tragiczne, tym bardziej, że tak: jest to sport narodowy u nas, są pompowane ogromne pieniądze w piłkę nożną, praktycznie każdy młody chłopak zaczyna swoją przygodę w sporcie od piłki, a także ci piłkarze w swoich klubach grają dobrze. W dobrych, zagranicznych klubach potrafią grać, a jak założą koszulkę z orzełkiem, to nagle zapominają. Tracą umiejętności, ambicję, chęci do gry, chodzą po tym boisku, jakby tam byli za karę. Podziwiam ludzi, którzy jeżdżą za tą kadrą na mecze wyjazdowe. Tacy ludzie muszą mieć takie pokłady optymizmu i wiary w człowieka, że im po prostu zazdroszczę. 

Burza w mediach społecznościowych

Po publikacji tej wypowiedzi przez TVP Sport w mediach społecznościowych mocno zawrzało. Pierwszy zarzut skierowany do Ewy Piątkowskiej dotyczy populizmu związany z tymi słowami. Ponadto wielu kibiców uważa, iż pięściarka mocno przesadziła ze stwierdzeniem, iż należy rozwiązać reprezentację Polski.

Z drugiej strony pojawiają się również komentarze poparcia. Przede wszystkim z fragmentem związanym z postawą naszych piłkarzy w klubach oraz reprezentacji.