Aktualności 23 marca 2023

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło program rozwoju infrastruktury piłkarskiej

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie "Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej - edycja 2022", który ma na celu wsparcie rozwoju infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi. 

Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej

Program kładzie przede wszystkim nacisk na obiekty mające służyć akademiom piłkarskim klubów Ekstraklasy i I ligi, a także na infrastrukturę, która może pomóc w rozwijaniu umiejętności sportowych u najmłodszych – Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce – mówi minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk.

Lista klubów i dofinansowanie

Na największe dofinansowanie mogą liczyć Zagłębie Lubin oraz Śląsk Wrocław, gdyż w tych przypadkach mowa o proponowanych dofinansowaniach w wysokości 10 milionów złotych. W przypadku klubu z Lubina celem jest budowa Stadionu Górniczego, natomiast Śląska budowa Wrocławskiego Centrum Sportu.

Na ponad 8 milionów złotych może liczyć Warta Poznań, a środki zostaną przeznaczone na modernizacje infrastruktury obiektów wielofunkcyjnych K.S. Warta Poznań. Ponad 8 milionó otrzyma Radomiak Radom, który przeznaczy pieniądze na budowę centrum sportowo-szkoleniowego “Radomiak” w Radomiu.

Biorąc pod uwagę kluby z PKO BP Ekstraklasy, najmniejsze dofinansowanie otrzyma Górnik Zabrze, który przeznaczy 664 tysiące złotych na poprawę warunków treningowych Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Walka w Zabrzu. Całą listę można zobaczyć na stronie rządu.