Aktualności 22 marca 2023

V Kongres Sport Biznes Polska: Przyszłość sportu zaczyna się dzisiaj

Mistrzowskie prelekcje, topowi prelegenci, najważniejsi reprezentanci środowiska sportowo-biznesowego, nagrody branżowe. W tym roku pierwszy dzień wiosny za sprawą Kongresu Sport Biznes Polska przyniósł powiew świeżości również w świecie sportu i biznesu sportowego.

Już po raz piąty Stowarzyszenie Sport Biznes Polska zgromadziło w jednym miejscu blisko 800 kluczowych przedstawicieli wszystkich sektorów rynku sportu i biznesu sportowego. Podczas jubileuszowej edycji Kongresu SBP, 21 marca w Hotelu Hilton w Warszawie zagościli reprezentanci największych marek sponsorujących sport, organizacji sportowych, e-sportowych, Jednostek Samorządu Terytorialnego, obiektów i ośrodków sportu, ale również sportowców i przedstawicieli mediów.  

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby poszczególnych grup odbiorców, Organizatorzy ponownie podzielili program na obszary tematyczne.  Na pięciu kongresowych scenach wystąpiło ponad 100 topowych ekspertów. Tego dnia, każda rozmowa miała jeden motyw przewodni – przyszłość i możliwości dalszego rozwoju polskiego sportu. Format wydarzenia zakładał trzy rodzaje wystąpień: debaty, prezentacje case study, a także rozmowy 1:1 z inspirującymi postaciami świata sportu. Na liście prelegentów znaleźć można było zarówno przedstawicieli największych firm sponsorujących sport (PZU, Totalizator Sportowy), jak i  byłych sportowców (Adam Kszczot), a przede wszystkim kadrę zarządzającą największymi organizacjami sportowymi w Polsce (m.in. Radosław Piesiewicz – Prezes Zarządu w PZKosz/PLK, Grzegorz Stefanowicz – Dyrektor Departamentu Piłkarstwa Kobiecego w PZPN). 

Dynamika zmian zachodzących w świecie zmusza wszystkie branże, również sportową, do ciągłego rozwoju i wprowadzania nowych rozwiązań. Agenda V Kongresu została skupiona na realnych problemach, poruszono m.in. temat wyzwań, przed jakimi stają obecnie poszczególne sektory rynku. Zaproszeni goście dyskutowali również na temat wyznaczania kierunków zmian, opracowywania strategii marketingowych, czy przeprowadzania transformacji cyfrowych w organizacjach sportowych.

Kongresy Sport Biznes Polska to nie tylko merytoryczna wiedza, ale przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera integracji i poczucia wspólnoty. Istotą eventów SBP jest tworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń, motywacji i wzajemnego inspirowania do rozwoju. Kongresy na stałe wpisały się już do kalendarzy przedstawicieli branży, a każda edycja przyciąga coraz większe grono odbiorców. Aby ułatwić uczestnikom nawiązywanie nowych kontaktów, Organizatorzy wprowadzili nowość – możliwość umawiania spotkań 1:1 za pośrednictwem dedykowanej platformy. 

Zwieńczeniem V edycji Kongresu SBP była wieczorna Gala, podczas której poznaliśmy zwycięzców Nagród Sport Biznes Polska za rok 2022. Konkurs ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie marek, organizacji i podmiotów, które w ubiegłym roku postawiły w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację, ale też wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego.

W gronie zwycięzców znalazł się między innymi ubiegłoroczny Mistrz Polski KKS Lech Poznań (Klub Sportowy 2022 roku) czy też Polski Związek Koszykówki (Federacja Sportowa 2022). Jury doceniło również zaangażowanie w sport marki InPost (Debiut Sponoringowy 2022), która w ubiegłym roku została sponsorem strategicznym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Poznaj pełną listę finalistów 

V Kongres SBP to nie jedyna inicjatywa, jaką zaplanowało na ten rok Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. Zachęcamy do śledzenia strony organizacji.