Aktualności 20 marca 2023

Historyczny moment w rankingu ATP. Rafael Nadal poza czołową dziesiątką

Tradycyjnie w poniedziałek przedstawiono aktualizacje rankingu ATP. Mowa z pewnością o historycznym zestawieniu, gdyż poza czołową dziesiątką znalazł się Rafael Nadal. To pierwsza taka sytuacja od... kwietnia 2005 roku. 

Ciągłe kłopoty

Problemy zdrowotne nie opuszczają Rafaela Nadala. W tym roku hiszpański tenisista wziął udział w zaledwie jednym turnieju. Mowa o Australian Open. 36-latek zakończył zmagania na 1/32 finału, przegrywając mecz z Mackenzie McDonaldem, czyli 55. rakietą świata, 4:6, 4:6, 5:7.

Od tego momentu Nadal nie pojawił się na korcie i trudno stwierdzić, kiedy wielokrotny triumfator wielkoszlemowych turniejów wróci do rywalizacji.

Historyczny moment

Brak gry wpływa oczywiście na pozycję Hiszpana w rankingu ATP. W najnowszym zestawieniu, Rafael Nadal spadł na 13. miejsce. Tym samym po raz pierwszy od 18 kwietnia 2005 roku, hiszpański tenisista wypadł poza czołową dziesiątkę. Przez 912 tygodni, Nadal utrzymywał się w gronie TOP 10.

Awans zanotował z kolei Hubert Hurkacz, który wcześniej plasował się na jedenastej pozycji, a obecnie jest na dziewiątym miejscu. Na fotel lidera wrócił Carlos Alcaraz, który wyprzedził Novaka Djokovicia. Jak wiadomo, serbski tenisista nie może brać udziału w turniejach rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych ze względu na przepisy związane z kartą szczepień.