Aktualności 17 marca 2023

Ważny wynik sportowy, ale i finansowy. Ile Lech Poznań zarobił do tej pory w LKE?

Lech Poznań w gronie ośmiu najlepszych ekip Ligi Konferencji Europy sezonu 2022/2023. Mistrz Polski wygrał w czwartkowy wieczór z Djurgarden i tym samym przypieczętował awans do ćwierćfinału. To ważny wynik sportowy, ale również i finansowy. Lech do tej pory zarobił ponad 7 mln euro w tegorocznej edycji LKE.

Wielki sukces

Na temat poziomu Ligi Konferencji Europy pojawiało się wiele dyskusji. Niezależnie od opinii, awans do ćwierćfinału europejskiego pucharu jest dla Lecha Poznań jest z pewnością wielkim sukcesem. Polski klub znalazł się w gronie uznanych marek, takich jak Fiorentina, West Ham, Anderlecht czy OGC Nice.

Duży zastrzyk gotówki

Poza dobrym wynikiem sportowym, Lech Poznań otrzyma również duży zastrzyk gotówki. Jak informuje Kuba Szlendak, “Kolejorz” zarobił w tegorocznej edycji Ligi Konferencji Europy 7,11 mln euro, czyli ponad 33 miliona złotych. Trzeba zaznaczyć, że tak kwota może być oczywiście większa, jeżeli poznańskiej ekipy uda się awansować do półfinału.

Nie zapominajmy również o zyskach, jakie niesie sama gra w europejskich pucharach, czyli np. przychody z dni meczowych, sprzedaż w klubowych sklepie związana z LKE.