Aktualności 16 marca 2023

TCL oficjalnym sponsorem Copa Libertadores na lata 2023-26

autor: Mateusz Mazur
TCL, marka elektroniki użytkowej, została oficjalnym sponsorem klubowych rozgrywek Conmebol Copa Libertadores na okres 2023-2026.

TCL sponsorem Copa Libertadores

Strony nie podały wartości podpisanej umowy, w ramach której TCL będzie mogło eksponować swoją markę podczas rozgrywek Conmebol. Logotyp firmy zagości między innymi na koszulkach sędziowskich i tablicach LED przy murawie.

TCL zamierza wykorzystać swoją szansę i niewykluczone, że firma ruszy z kampanią promocyjną skierowaną do kibiców. Za współpracę odpowiadają zresztą osoby, które posiadają doświadczenie w materii marketingu sportowego. TCL był bowiem w przeszłości oficjalnym partnerem Copa America 2021.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania, jakie wykazała TCL. Potwierdza to, że zainteresowanie południowoamerykańskim futbolem wciąż rośnie – powiedział prezes Conembol, Alejandro Domínguez.

Najważniejsze rozgrywki na kontynencie

Firma TCL Electronics została założona w 1981 roku i obecnie działa na ponad 160 rynkach na całym świecie. TCL specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji produktów elektroniki użytkowej, od telewizorów po sprzęt audio i inteligentne urządzenia domowe.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Conmebol i Copa Libertadores, najważniejszymi rozgrywkami klubowymi na kontynencie. Piłka nożna to jeden z najbardziej lubianych sportów w Ameryce Łacińskiej i na całym świecie. TCL rozszerza istniejące partnerstwo, mając nadzieję, że zachęci i zainspiruje obiorców na całym świecie potęgą piłki nożnej – powiedział Carlos Li, dyrektor generalny TCL Latin Business Center.