Zmiany w Górniku Zabrze. Klub ma nowego prezesa i dyrektora sportowego
Górnik Zabrze poinformował o bardzo ważnych zmianach w strukturach swojego klubu. Nowym prezesem został Adam Matysek, natomiast funkcję dyrektora sportowego objął Łukasz Milik.
Adam Matysek nowym prezesem
W czwartkowe popołudnie Górnik Zabrze poinformował, iż rada nadzorcza klubu powołała Adama Matyska na funkcję prezesa zarządu. Po zakończeniu piłkarskiej kariery, 35-krotny reprezentant Polski pracował w Nurnbergi jako trener bramkarzy oraz pełnił tę rolę w reprezentacji Polski U-21.
W 2016 roku Adam Matysek został dyrektorem sportowym Śląska Wrocław. Nowy prezes zarządu będzie pracował następującym składzie: Małgorzata Miller-Gogolińska (członek zarządu), oraz Tomasz Masoń (członek zarządu).
Łukasz Milik dyrektorem sportowym
Funkcję dyrektora sportowego objął natomiast Łukasz Milik, który jest związany z klubem od 2011 roku, pracując m.in. w akademii piłkarskiej Górnika Zabrze, a od 2017 roku pełniąc funkcję dyrektora akademii.
Wojciech Gancarz
Więcej Aktualności
Stały punkt w piłkarskim kalendarzu. Finał STS Pucharu Polski na PGE Narodowym to wyjątkowe wydarzenie
Finał Pucharu Polski to nie tylko święto piłki nożnej, ale także duże wydarzenie, które przykuwa uwagę całej sportowej Polski. W tym roku o triumf w rozgrywkach powalczą Raków Częstochowa i Górnik Zabrze, a spotkanie zostanie rozegrane tradycyjnie 2 maja.