Aktualności 15 lutego 2023

Leo Messi z gigantyczną ofertą kontraktu

autor: Mateusz Mazur
Po mundialu w Katarze pojawiły się spekulacje na temat możliwego przejścia Leo Messiego do Arabii Saudyjskiej. Czy wkrótce okażą się one prawdą? 

PSG wciąż sygnalizuje chęć zatrzymania Messiego u siebie, jednak Al-Ittihad intensyfikuje swoje starania o pozyskanie Argentyńczyka. Do gry o podpis piłkarza włączył się teraz także Al-Hilal, który może zaproponować piłkarzowi jeszcze wyższe wynagrodzenie niż Al-Ittihad – według niektórych dziennikarzy nawet 450 mln dolarów rocznie.

Czas decyzji

Wcześniej klub podejmował już próby nawiązania kontaktu ze środowiskiem zawodnika, ale dotychczasowe zapytania zostały odrzucone. Gdyby Messi przeszedł do Al-Hilal, mógłby zarabiać nawet dwa razy więcej niż Cristiano Ronaldo w Al-Nassr.

Powszechnie wiadomo jednak, że Argentyńczyk decydując o swojej przyszłości weźmie pod uwagę aspekt miejsca, w którym przyjdzie mu zamieszkać z rodziną. Arabia Saudyjska nie wydaje się być dla niego idealnym wyborem. Trudno przewidzieć, którą drogą wybierze. PSG nie jest w stanie zaoferować tak wielkich pieniędzy, jakie są w stanie zapłacić kluby z Arabii Saudyjskiej.