Aktualności 19 stycznia 2023

CANAL+ zainwestuje w Kanał Sportowy?!

Jak informuje portal Press.pl już niedługo może dojść do ogromnej transakcji na polskim rynku mediów sportowych Według doniesień CANAL+ Polska ma zainwestować w Kanał Sportowy!

CANAL+ Polska i Kanał Sportowy razem?

Portal Press.pl na podstawie informacji własnych opublikował wczoraj informacje, jakoby CANAL+ Polska miało finalizować zakup udziałów w Kanale Sportowych. Nie wiadomo jednak nic o szczegółach tej potencjalnie ciekawej transakcji. Jednak celem CANAL+ miałoby być dotarcie do kolejnej, młodszej grupy odbiorców, a także skorzystanie z popularności Kanału Sportowego na Youtube.

Póki co jednak obie strony nie odniosły się do sprawy. Prezes CANAL+, Edyta Sadowska, nie skomentowała sprawy. Ciekawiej sprawa wyglądała po drugiej stronie barykady. – Michał Pol, zamiast odpowiedzieć na pytania, które mu zadaliśmy, skrytykował tekst o Kanale Sportowym, który ukazał się w “Press”. Mateusz Borek przekazał, że jest na urlopie. – Nie rozmawiam z “Pressem”. Do widzenia – uciął Krzysztof Stanowski i się rozłączył. Z Tomaszem Smokowskim nie udało nam się skontaktować – czytamy na stronie Press.pl.

Imponujące liczby

Kanał Sportowy wystartował na polskim rynku Youtube w 2020 roku i przebojem wdarł się do czołówki najchętniej oglądanych polskich mediów sportowych. Coraz bliżej jest także przekroczenia magicznej bariery miliona subskrybentów. W tym momencie aż 937 tysięcy widzów zdecydowało się na subskrypcje kanału. Najpopularniejszym programem kanału jest oczywiście program HejtPark, gdzie zapraszani są goście nie tylko ze świata sportu. W ostatnim czasie największą oglądalnością cieszył się program z udziałem Szymona Marciniaka, notując ponad milion wyświetleń.