Aktualności 14 stycznia 2023

Messi vs Ronaldo w lidze saudyjskiej? Al-Ittihad kusi Argentyńczyka rekordową ofertą kontraktu

autor: Mateusz Mazur
Hiszpańska Marca donosi, że Leo Messi może już niebawem dołączyć do Cristiano Ronaldo w lidze saudysjkiej. Niezwykłą determinację, by pozyskać Argentyńczyka przejawiają bowiem rywale Al-Nassr – Al-Ittihad. 

Messi dołączy do Ronaldo?

Wraz z końcem obecnego sezonu wygasa umowa Leo Messiego z PSG. Dotychczas wydawało się, że kiedy tak się stanie, Argentyńczyk będzie miał do wyboru dwie opcje. Jedną z nich miał być powrót do FC Barcelony, a drugą przenosiny do MLS, gdzie sprowadzeniem Messiego od lat zainteresowany jest Inter Miami.

Wygląda jednak na to, że rozmawiając o przyszłości argentyńskiego mistrza świata należy brać pod uwagę także trzeci scenariusz. Marca donosi bowiem, że występujący w lidze saudyjskiej AlIttihad, zamierza skusić zawodnika PSG rekordowo wysoką ofertą 350 milionów euro za sezon. Jest to więc umowa znacznie wyższa od tej, którą Al-Nassr zaproponowało Cristiano Ronaldo.

Powrót wielkiej rywalizacji

Ile prawdy jest w doniesieniach Marki? Tego pewnie dowiemy się wkrótce. Trzeba jednak przyznać, że powrót rywalizacji Messi vs Ronaldo w ostatnich latach kariery obu piłkarzy byłby fantastycznym jej zwieńczeniem, nawet jeśli miałoby to mieć miejsce w lidze saudyjskiej.