Aktualności 9 stycznia 2023

Lukas Podolski z czerwoną kartką podczas turnieju charytatywnego

Wydawać by się mogło, że turnieje charytatywne służą głównie zbieraniu pieniędzy na szczytny cel. Wówczas rywalizacja sportowa schodzi na drugi plan, a na boisku jest luźniejsza atmosfera. Lukas Podolski w weekend udowodnił jednak, że nic bardziej mylnego...

Lukas Podolski wyleciał z boiska podczas turnieju charytatywnego

W niedzielę w niemieckim Gummersbach odbywał się halowy turniej charytatywny. Miasto znane z drużyny piłki ręcznej gościło kilka mniej znanych niemieckich ekip oraz Górnika Zabrze. Jednym z organizatorów oraz twarzy turnieju był Lukas Podolski. Jednak trudno powiedzieć, by dobry obraz piłkarza poszedł w świat po zakończeniu rozgrywek. W półfinałowym meczu Górnik Zabrze mierzył się z Rot-Weiss Essen.

Lukas Podolski sfaulował przeciwnika, który doszedł do dobrej sytuacji. Sędzia automatycznie ukarał mistrza świata z 2014 roku, dwuminutowym wykluczeniem. To jednak mocno nie spodobało się byłemu reprezentantowi Niemiec. Ruszył w kierunku arbitra, którego “poczęstował” najwyraźniej kilkoma niewybrednymi epitetami. Był na tyle dosadny w swoich przemowach, że po chwili zobaczył czerwoną kartkę. Po meczu też nie było spokojnie, bowiem cały zespół miał pretensje o poziom sędziowania.

Górnik Zabrze ostatecznie zajął trzecie miejsce, ale raczej to przeszło bez echa. Większość relacji z niedzielnego turnieju dotyczy zachowania największej gwiazdy KSG.