Aktualności 7 stycznia 2023

Argentyński mistrza świata potwierdził żenujące słowa reprezentanta Polski

Argentyńczycy nadal mogą świętować mistrzostwo świata zdobyte trzy tygodnie temu w Katarze. Niestety dla reprezentantów Polski opowiadają także o ostatnim meczu fazy grupowej. Słowa jednego z mistrzów kompromitują polskich piłkarzy!

Nicolas Tagliafico potwierdza słowa reprezentanta Polski

Nicolas Tagliafico opowiadał o katarskim turnieju podczas streamu na Twitchu. Jedną z poruszanych kwestii było spotkanie Polska – Argentyna. – Po pierwszym naszym golu Polacy nie chcieli już grać. Potem strzeliliśmy drugiego gola. Po nim jeden z przeciwników powiedział po hiszpańsku “Już więcej nie atakujcie, już więcej nie strzelajcie. Wystarczy”. Nasze prowadzenie 2:0 im również dawało awans do 1/8 finału – wyznał piłkarz Lyonu. Tym samym Argentyńczyk tylko potwierdził słowa, o których było głośno tuż po spotkaniu. Przypomnijmy, że tamta porażka dała biało-czerwonym awans do 1/8 finału i przepustkę do gry z Francją.

Brak nazwisk. Możemy się tylko domyślać

W sferze domysłów pozostaje, kto mógł w ten sposób zareagować spośród reprezentantów Polski. Swego czasu Piotr Zieliński wspominał na łamach La Gazetty dello Sport, że zastanawiał się nad podobnym krokiem w kierunku Argentyńczyków znanych mu z Serie A. Dodał wówczas także, że porzucił ten pomysł. Tutaj krąg “podejrzanych” jest dość wąski. Tagliafico wskazał, że reprezentant Polski mówił po hiszpańsku. Obecnie w Hiszpanii gra Robert Lewandowski, a wcześniej na półwyspie Iberyjskim przebywali Grzegorz Krychowiak czy Kamil Glik kilkanaście lat temu. To jednak wyłącznie poszlaki, które nie są dowodami na potwierdzenie czyjejś tożsamości w tym przypadku.