Aktualności 5 stycznia 2023

Tomasz Pasieczny z nową rolą w Warcie Poznań

Od kilku miesięcy Tomasz Pasieczny funkcjonuje w strukturach Warty Poznań. Teraz jego rola się zmienia. Na jakiś czas przejmie obowiązki dyrektora sportowego.

Tomasz Pasieczny z podwójną rolą w Warcie

– Tomasz Pasieczny został członkiem Rady Nadzorczej Warty Poznań. W najbliższym czasie będzie też pełnił obowiązki w pionie sportowym, w związku z chorobą dyrektora sportowego, Tadeusza Fajfera. – czytamy komunikat poznańskiego klubu. Już latem Tomasz Pasieczny trafił do “Zielonych”. Były skaut Arsenalu zasiadł od początku sezonu w radzie nadzorczej, odpowiadając za stronę sportową klubu. W nowym roku jego obowiązki będą jednak szersze. Wszystko przez chorobę dyrektora sportowego Tadeusza Fajfera.

Nowe obowiązki

Bardzo się cieszę z tego, że mam przyjemność działać w radzie nadzorczej Warty Poznań. Zdążyłem się już przekonać, że to klub z jasnym pomysłem na siebie. Staramy się budować projekt w oparciu o nasze realne możliwości i pilnować tego, żeby w sposób jak najbardziej efektywny inwestować pieniądze w rozwój sportowy. Chcemy, aby polityka transferowa klubu była skuteczna, stała i racjonalna, a z drugiej strony bardzo mocno pracujemy nad tym, żeby nie tylko sprowadzać wartościowych zawodników, ale także zarabiać jak najwięcej na transferach piłkarzy do innych klubów – powiedział Tomasz Pasieczny dla oficjalnej strony klubowej.

Były dyrektor sportowy Wisły Kraków i Cracovii nie będzie jednak osamotniony w nowej roli. Obowiązkami podzieli się bowiem z Mateuszem Kamowskim. Ten również trafił do “Zielonych” latem, a w klubie jest szefem rekrutacji w pionie sportowym.