Aktualności 4 stycznia 2023

Novak Djoković opuści dwa turnieje w Stanach Zjednoczonych?!

W związku ze złagodzeniem przepisów w Australii oraz cofnięciu zakazu wstępu do kraju, Novak Djoković weźmie udział w zbliżającym się wielkimi krokami Australian Open. Serbski tenisista ponownie może jednak opuścić turnieje w Stanach Zjednoczonych. Przedłużono bowiem przepisy związane z obowiązkowym szczepieniem dla osób spoza USA. Oznacza to, iż Djoković najprawdopodobniej opuści turnieje Indian Wells oraz Miami.

Problemy Novaka Djokovicia

Wszystko zaczęło się rok temu, gdy Novak Djoković przyleciał do Australii, choć nie posiadał odpowiednich dokumentów związanych z przepisami covidowymi. Ostatecznie Serb opuścił kraj i dostał trzyletni zakaz wjazdu. W kolejnych tygodniach 35-latek nie mógł rywalizować w turniejach organizowanych w Stanach Zjednoczonych, ze względu na obowiązujące przepisy.

Tym samym Djoković wziął udział w dwóch z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema.

Serb opuści kolejne turnieje?

Wiele wskazuje na to, że po raz kolejny Djoković nie weźmie udziału w Indian Wells czy ATP Miami. Stany Zjednoczone postanowiły przedłużyć przepisy dotyczące obowiązkowego szczepienia dla osób spoza USA do 10 kwietnia. Turniej Indian Wells odbędzie się w dniach 6-19 marca, natomiast ATP Miami od 19 marca do 2 kwietnia.