Aktualności 3 stycznia 2023

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z sanepidem w sądzie

Wszelkie obostrzenia koronawirusowe już dawno nas nie obowiązują. Jednak wiele z decyzji administracyjnych trwa do dzisiaj. Chociażby przy okazji sporów sądowych. Jeden z takich wygrało pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała!

Podbeskidzie wygrywa w sądzie z sanepidem

Jak informuje portal bielsko.biala.pl Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym sprawę przeciwko sanepidowi. Wszystko dotyczy meczu sprzed niemal dwóch lat. Wówczas Podbeskidzie podejmowało Legię Warszawa. W trakcie pandemii koronawirusa trybuny wszystkich obiektów były zamknięte. Jednak na strefie VIP obiektu w Bielsku pojawiło się trochę osób, a wraz z nimi lokalny… sanepid i policja.

Wszyscy uczestnicy tamtego spotkania zostali wylegitymowani, a po chwili ukarany został klub. Kwota niemała, bo mowa o 30 tysiącach złotych od powiatowego sanepidu w Bielsku-Białej. Klub jednak odwołał się od tej decyzji do wojewódzkiego inspektoratu, ale ten karę podtrzymał. Teraz jednak sprawa trafiła przed sąd powszechny. Ten rację przyznał klubowi.

30 tysięcy wraca do klubu

Jak dowiedział się nasz portal, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w październiku ub. roku uchylił decyzję śląskiego sanepidu oraz poprzedzającą ją decyzję bielskiego organu. Wyrok właśnie uprawomocnił się, a klub odzyskał 30 tys. zł z odsetkami – opisuje sprawę portal bielsko-biala.pl. Zgodnie z uzasadnieniem wyroku sanepid nie miał prawa wydawać takich decyzji, gdyż nie miał takich kompetencji zgodnie z wówczas obowiązującym prawem.