Aktualności 2 stycznia 2023

Łukasz Smolarow wrócił do Lechii Gdańsk w nowej roli

Lechia Gdańsk ogłosiła, że Łukasz Smolarow wraca do pracy w klubie. Jego nowym stanowiskiem będzie dyrektor ds. sportu.

Przypomnijmy, że Łukasz Smolarow pracował już w Lechii Gdańsk w latach 2018 – 2021, kiedy był asystentem Piotra Stokowca. Wraz z biało-zielonymi Smolarow zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Po roku i 4 miesiącach wracam do Gdańska. Myślę, że moje nowe obowiązki nie różnią się aż tak od tych, którymi zajmowałem wcześniej. W dalszym ciągu będę zajmował się przede wszystkim tematami stricte boiskowymi, wsparciem w procesie treningowym czy kształtem kadry zawodniczej. Czeka mnie praca opierająca się na relacjach i dobrej komunikacji. Cieszę się, że będę blisko drużyny i sztabu szkoleniowego – powiedział Smolarow w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu.

Jak poinformowała Lechia,  do zadań Łukasza Smolarowa będzie należeć nadzór i realizacja polityki sportowej klubu, w której zawierać się będzie między innymi kontrola nad funkcjonowaniem i rozwojem sportowym pierwszej drużyny.

Po rundzie jesiennej Lechia Gdańsk zajmuje 14. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Nad strefą spadkową zespół z Trójmiasta ma jeden punkt przewagi.