Aktualności 2 stycznia 2023

TVP Sport znowu pokaże Super Bowl

Bez wielkich ogłoszeń, ale raczej po cichu. W ten sposób TVP Sport przekazało informacje o posiadaniu praw do transmisji Super Bowl w 2023 roku. Najważniejszy mecz ligi NFL odbędzie się już w połowie lutego.

Super Bowl znowu w TVP Sport

To kolejny sezon, gdy TVP Sport posiada prawa do pokazania najważniejszego meczu futbolu amerykańskiego na świecie. Rok temu finał był niezwykle emocjonujący i dopiero w ostatnich minutach tytuł zgarnęła ekipa Los Angeles Rams, pokonując 23:20 Cincinnati Bengals. W tym roku jednak nie ma co liczyć na powtórkę. O ile Bengals prawdopodobnie zagrają w play-offach, o tyle Rams wygrali ledwie pięć z szesnastu dotychczasowych meczów i lada moment zakończą rozgrywki.

Już w najbliższy weekend odbędzie się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Później najlepsze ekipy rozpoczną rywalizacje w play-offach. Decydujący o tytule mecz odbędzie się w nocy z 12 na 13 lutego polskiego czasu. Gdyby brać pod uwagę dotychczasową formę, największe szansę na grę w finale mają Kansas City Chiefs oraz Philadelphia Eagles, oba zespoły z bilansem 13-3. Dla tych pierwszych byłby to trzeci finał w przeciągu czterech lat. W 2020 roku pokonali San Francisco 49ers, zaś dwanaście miesięcy później przegrali z Tampa Bay Buccaneers.

Rihanna gwiazdą występów muzycznych

Od dawna wiadomo także, kto będzie gwiazdą występu muzycznego w przerwie. Tym razem to Rihanna wystąpi w tzw. half-time show. Za kilkunastominutowy występ gwiazda pochodząca z Barbadosu zgarnie ogromne apanaże. Trudno się dziwić, skoro transmisje będą oglądać ludzie nie tylko w USA, ale także na całym świecie. Super Bowl, czyli finał ligi NFL to od dawna ogromne wydarzenie. Nie tylko pod kątem sportowym, ale także społeczno-kulturowym pod kątem Stanów Zjednoczonych.