Aktualności 29 grudnia 2022

Kylian Mbappe odpowiedział Emiliano Martinezowi. “Nie chcę tracić na to czasu”

Po zdobyciu mistrzostwa świata przez reprezentację Argentyny głośno zrobiło się o zachowaniu Emiliano Martineza w stosunku do Kyliana Mbappe. Gwiazdor Paris SG odniósł się do całej sytuacji po środowym spotkaniu swojej drużyny klubowej w Ligue 1.

Mbappe odpowiedział Martinezowi

Od zakończenia mistrzostw świata minęło jedenaście dni, jednak Kylian Mbappe już teraz rozegrał ligowy mecz w barwach Paris SG. Ekipa ze stolicy Francji pokonała Strasbourg 2:1, a o zwycięstwie przesądził gol króla strzelców Mundialu, który wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry.

Po spotkaniu Mbappe został zapytany o sytuację związaną z Emiliano Martinezem. Bramkarz reprezentacji Argentyny po finale Mundialu w szatni poprosił kolegów z drużyny o minutę ciszy dla Mbappe, a podczas fety na ulicach Buenos Aires nosił ze sobą lalkę z podobizną 24-latka.

Mbappe postanowił dość krótko i wymownie odnieść się do sprawy. – Nie chcę tracić czasu i energii na wyjaśnienie tej sytuacji – powiedział gwiazdor Paris SG.

Neymar z czerwoną kartką w dwie minuty

Środowe spotkanie Paris SG nie okazało się udane dla innej istotnej postaci zespołu, Neymara. Brazylijczyk w przeciągu 120 sekund wyleciał z boiska. Stało się to pomiędzy 61. a 63. minutą, kiedy Neymar został ukarany dwiema żółtymi kartkami. Pierwsza z nich była konsekwencją przypadkowego uderzenia w twarz Adriena Thomassona, natomiast druga została pokazana 30-latkowi za ewidentną próbę wymuszenia rzutu karnego.

Dzięki wygranej ze Strasbourgiem PSG ma osiem punktów przewagi nad drugim Lens. Obie drużyny bezpośrednio zmierzą się już w niedzielę.