Aktualności 28 grudnia 2022

Ferencvaros Budapeszt przedłuża umowę z głównym sponsorem

Węgierski gigant Ferencvaros podpisał nowy kontrakt z dotychczasowym sponsorem, firmą MVM. Kwota, jaką mistrz Węgier dostanie może przyprawić o zawrót głowy, patrząc na standardy Europy środkowo-wschodniej.

Ferencvaros nadal z MVM

Nowy kontrakt to czteroletnia umowa, czyli podobny do poprzedniego. Najnowsza umowa gwarantuje roczne finansowanie klubu na poziomie 6,6 miliona euro netto. Kwota jednak nie dotyczy jedynie obszaru pierwszego zespołu piłki nożnej, ale całego klubu, z dużym naciskiem na szkolenie młodzieży. Węgierskie media wymieniają, że chodzi m.in. o sekcje piłki ręcznej, hokeja, piłki wodnej, curlingu, gimnastyki, lekkoatletyki, zapasów, kajakarstwa, kolarstwa, boksu, kręgli, pływania czy szermierki! Ferencvaros to nie tylko najpopularniejszy klub w kraju, ale także wielosekcyjny, co widać po opisie dyscyplin.

Kolejne cztery lata

MVM jest członkiem rodziny Fradi od czterech lat, co napawa nas dumą. Dzięki wspólnej współpracy z MVM udało nam się osiągnąć wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jesteśmy dumni z osiągniętych wyników, którymi mogliśmy podziękować naszym sponsorom za zaufanie. Za bardzo ważne uważamy również to, że wsparcie firmy zapewnia tysiącom dzieci możliwość uprawiania sportu na wysokim poziomie. Ponieważ liczą się nie tylko wyniki, ale także warunki, jakie możemy zapewnić młodym adeptom – powiedział Gabor Kubatov, prezes i właściciel klubu.

Na mocy tej umowy MVM otrzyma status sponsora tytularnego jednego z sektorów na Groupama Arena. Ponadto centrum treningowe będzie oficjalnie nazywało się FTC-MVM Nepliget Sports Centre.