Aktualności 28 grudnia 2022

Przed Emirates Stadium stanie pomnik Arsene’a Wengera?

autor: Mateusz Mazur
W poniedziałek Arsene Wenger pojawił się na trybunach Emirates Stadium po raz pierwszy od czasu zakończenia pracy w Arsenalu. The Telegraph sugeruje, że ma to związek z faktem, iż władze klubu z północnego Londynu planują postawić francuskiemu trenerowi pomnik. 

Pomnik przed Emirates Stadium?

Wieloletnia przygoda Arsene’a Wengera z Arsenalem dobiegła końca w 2018 roku. Po dwóch dekadach pracy w północnym Londynie okoliczności zmusiły Francuza do rezygnacji z funkcji szkoleniowca “Kanonierów”. Od tamtej pory Wenger nie zdecydował się na poprowadzenie innego zespołu. Nie pojawiał się także na stadionie Arsenalu. Większość jego czasu pochłaniała praca w FIFA.

The Telegraph donosi jednak, że poniedziałkowa wizyta Wengera w północnym Londynie nie była przypadkowa. Władze Arsenalu planują bowiem wznieść pomnik na cześć legendarnego francuskiego szkoleniowca. Byłby to piąty przypadek uhonorowania osoby związanej z Arsenalem w ten sposób. Wcześniej przed Emirates Stadium pojawiły się pomniki Herberta Chapmana, Tony’ego Adamsa, Dennisa Bergkampa i Thierry’ego Henry’ego.

Zmuszony do rezygnacji

Przypomnijmy, że po raz ostatni Arsene Wenger zasiadł na ławce Arsenalu w maju 2018 roku. Po czasie Francuz przyznał, że czuł się zmuszony do tego, by zrezygnować z funkcji, którą pełnił przez 22 lata, począwszy od 1996 roku.

Chociaż Arsene Wenger piastuje obecne stanowisko dyrektora FIFA do spraw rozwoju, Francuz nieustannie deklaruje, że Arsenal wciąż pozostaje ważną częścią jego życia. Po odejściu z londyńskiego klubu szkoleniowiec miał odrzucić dwie oferty pracy w klubach Premier League.