Aktualności 21 grudnia 2022

Bertus Servaas: Na dzień dzisiejszy wciąż nie mamy sponsora tytularnego

Cały czas bardzo niepewna pozostaje przyszłość mistrzów Polski w piłce ręcznej. Po wycofaniu się sponsora tytularnego, firmy VAN - PUR S.A., klub z Kielc znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. - Na dzisiaj nie mamy nowego sponsora - przyznał prezes Bertus Servaas.

Listopad okazał się bardzo trudnym miesiącem dla kibiców kieleckiego klubu. Na początku miesiąca, podczas specjalnej konferencji prasowej, ogłoszono informację o tym, że firma VAN PUR, którego częścią jest Łomża, zakończy współpracę ze sportowym klubem z Kielc.

Od tamtego momentu minął ponad miesiąc. We wtorek głos na ten temat zabrał prezes klubu, Bertus Servaas, który przyznał wprost, że na ten moment klub nie znalazł żadnego nowego sponsora.

Zarząd i pracownicy bardzo ciężko pracują nad dalszym istnieniem Klubu na europejskim poziomie. Nie jest łatwo ponieważ pierwsze środki w procesie utrzymania drużyny potrzebne są na początku nowego roku. Następnie będziemy mieli czas mniej więcej do końca stycznia, by znaleźć dla zespołu nowego sponsora tytularnego. Dziś go jeszcze nie mamy – czytamy na oficjalnej stronie Łomży Industria Kielce.

– Mamy znakomity zespół, który przez wiele lat może grać o najwyższe cele w Lidze Mistrzów. Mamy też znakomity produkt marketingowy, nie tylko w skali kraju, ale przede wszystkim w Europie. Nie możemy stracić takiego potencjału, dlatego ciągle wierzę, że pojawiać się będą rozmowy dające nadzieję na przyszłość. Nie możemy tego zmarnować – przekonywał Servaas.

Jakie będą dalsze losy klubu z Kielc? Na ten moment wydaje się, że sytuacja jest bardzo trudna. Sportowo Łomża Industria Kielce zakończyła rok na 2. miejscu w PGNiG Superlidze.

CZYTAJ TAKŻE: Świetne wyniki frekwencji i oglądalności “Derbów Polski” w PGNiG Superlidze!