Aktualności 13 grudnia 2022

Tomasz Hajto będzie pracował z reprezentacją Polski? Były piłkarz zgłasza swoją kandydaturę

autor: Mateusz Mazur
Do bardzo interesujących informacji dotarli dziennikarze Przeglądu Sportowego. Doniesienia wskazują bowiem, że Cezary Kulesza rozważa wprowadzenie do sztabu reprezentacji Polski dyrektora sportowego. Jednym z kandydatów do tej roli miałby być Tomasz Hajto, 

Hajto dyrektorem sportowym?

W trakcie programu “Misja Katar” eksperci dywagowali na temat możliwości zatrudnienia dyrektora sportowego w reprezentacji Polski. Okazuje się, że Cezary Kulesza takiej możliwości nie wyklucza. Do poszerzenia sztabu reprezentacji prezesa PZPN namawia między innymi Tomasz Hajto.

– Za prezesem chodzi od pewnego czasu człowiek, który bardzo chciałby to robić. Były trener Jagiellonii, który jakiś czas temu zluzował Czesława Michniewicza, czyli Tomasz Hajto. Chciałby być Oliverem Bierhoffem w polskiej reprezentacji – powiedział Robert Błoński.

Nieidealny kandydat

Dziennikarz Przeglądu Sportowego wyraził jednak wątpliwości, czy Tomasz Hajto jest odpowiednią osobą na takie stanowisko: – Powiem szczerze, nie wyobrażam sobie, by ktoś taki współpracował z selekcjonerem i był jednocześnie pomostem z piłkarzami i dziennikarzami. Hajto bardzo nalega na pracę z reprezentacją – dodał.

Dziennikarze byli jednak zgodni co do tego, że osoba pełniąca funkcję dyrektora sportowego bardzo by się reprezentacji przydała. Zwłaszcza w okresie kryzysów, z którymi ostatnio boryka się reprezentacja, dyrektor sportowy mógłby nieco odciążyć selekcjonera i przejąć część jego obowiązków, jak chociażby kontakt z mediami.