Aktualności 12 grudnia 2022

PZPN opublikował komunikat w sprawie kontraktu Czesława Michniewicza

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski. PZPN poinformował w poniedziałkowe popołudnie, iż 12 grudnia 2022 roku w siedzibie związku odbyło się spotkanie Cezarego Kuleszy z Czesławem Michniewiczem. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie skorzystał z klauzuli, ale dalsza praca selekcjonera nie jest wykluczona. 

Specjalna klauzula

Kilka dni temu Czesław Michniewicz powiedział na antenie TVP Sport, iż nie ma żadnej klauzuli, która miała obowiązywać siedem dni po ostatnim meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. Oficjalny komunikat PZPN jest jednak zupełnie inny.

Oświadczenie PZPN

W informacji opublikowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej możemy przeczytać, iż w poniedziałek odbyło się spotkanie Cezarego Kuleszy z Czesławem Michniewiczem. Co więcej, PZPN nie skorzystał z klauzuli umownej, która pozwalała jednostronnie przedłużyć kontrakt selekcjonera.

Nie oznacza to jednak, iż Czesław Michniewicz na 100% nie będzie selekcjonerem kadry w przyszłym roku. W oświadczeniu czytamy, iż kwestia dalszej współpracy jest tematem rozmów stron. Kontrakt trenera obowiązuje do 31 grudnia tego roku.