Aktualności 10 grudnia 2022

Maroko pierwszą afrykańską reprezentacją w półfinale Mistrzostw Świata!

W sobotnie popołudnie w historii piłki nożnej zapisała się reprezentacja Maroka, która jako pierwsza drużyna z Afryki awansowała do półfinału Mistrzostw Świata!

Sen Maroka trwa

Przypomnijmy, że reprezentacja Maroka to największa niespodzianka trwających Mistrzostw Świata. Piłkarze Hoalida Regraguiego wygrali swoją grupę wyprzedzając w niej Chorwację, Belgię oraz Kanadę. W 1/8 finału po rzutach karnych pokonali z kolei Hiszpanię! Co więcej, w dotychczasowych czterech meczach Maroko straciło tylko jednego gola!

Fantastyczna seria Maroka nie została przerwana także w ćwierćfinale! Reprezentacja ze strefy afrykańskiej pokonała na tym etapie Portugalię 1:0. Trafienie na wagę historycznej wygranej w 42. minucie zdobył Youssef En Nesyri.

Wygrana Maroka oznacza, że będzie to pierwsza reprezentacja z Afryki, która w historii Mundialu zagra o medale. Dwanaście lat temu bardzo bliska tej sztuki była Ghana, która wówczas po rzutach karnych z Urugwajem odpadła w ćwierćfinale imprezy.

Kto rywalem Maroka?

W półfinale reprezentacja Maroka zagra ze zwycięzcą pary Francja – Anglia (sobota godz. 20.00). Już teraz wiadomo, że mecz odbędzie się w środę o godzinie 20.00. W pierwszym starciu o finał Chorwacja podejmować będzie Argentynę.