Aktualności 9 grudnia 2022

Tajemniczy biznesmen o polskich korzeniach przejmuje grecki Panetolikos

autor: Mateusz Mazur
O Maćku Kaminskim głośno zrobiło się jeszcze latem tego roku, kiedy pojawiły się doniesienia, że biznesmen zainteresowany jest przejęciem Evertonu. Przedsięwzięcie nie doszło jednak do skutku i Amerykanin polskiego pochodzenia zdecydował się na nieco bardziej realną inwestycję. 

Tajemniczy biznesmen

Maciek Kaminski to niezwykle tajemnicza postać, która zdecydowanie nie przepada za błyskiem fleszy. O biznesmenie wiadomo tylko tyle, że kilkadziesiąt lat temu wyemigrował z Polski do Stanów Zjednoczonych, gdzie zbudował majątek, skupując nieruchomości biurowe w Minneapolis. W Internecie można znaleźć informację, że majątek Kaminskiego przekracza miliard dolarów, jednak trudno to jednoznacznie potwierdzić.

Tym bardziej zaskakujące były informacje, które spływały do nas latem tego roku. Tajemniczy biznesmen o polsko brzmiącym imieniu i nazwisku miał bowiem znajdować się w gronie zainteresowanych przejęciem Evertonu. Internauci zorganizowali nawet przy tej okazji małe śledztwo, jednak nie udało się dotrzeć do większej ilości informacji na temat rzekomego miliardera.

Kaminski zainwestuje w Panetolikos

Temat przejęcia Evertonu jakiś czas temu upadł, jednak Kaminski zdaje się być wyjątkowo zdeterminowany, by zainwestować w piłkę nożną. Dawid Czemko poinformował dziś na Twitterze, że biznesmen został nowym właścicielem klubu greckiej ekstraklasy – Panetolikosu.

Zrzut-ekranu-2022-12-9-o-13-45-19