Aktualności 5 grudnia 2022

Prezes PZPN komentuje decyzję rządu w sprawie dofinansowania polskiej piłki

Wczoraj ekscytowaliśmy się meczem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Dziś głównym tematem w mediach jest już premia, jaką mają otrzymać "Biało-Czerwonymi", a także sztab szkoleniowy. W związku z zamieszaniem, rząd ujął bonus jako wsparcie na specjalny fundusz. Decyzję Mateusza Morawieckiego skomentował Cezary Kulesza.

Duże zamieszanie i kontrowersje

W poniedziałkowy poranek wszystkie media obiegła informacja o premii, jaką ma otrzymać reprezentacja Polski. Mowa o kwocie rzędu nawet 30 milionów złotych. Trudna sytuacja w kraju sprawia, że doniesienia o olbrzymich bonusach dla zawodników oraz sztabu zostały przyjęte bardzo negatywnie przez kibiców.

Rząd postanowił zareagować na zamieszanie informując, iż polska piłka otrzyma dofinansowanie w ramach specjalnego funduszu, który ma skupiać się na rozwoju i szkoleniu. Ogólne hasła i brak niejasności w tej sprawie nie stonowały nastrojów wśród sympatyków.

Komentarz prezesa PZPN

Prezes PZPN – Cezary Kulesza postanowił skomentować decyzję rządu w sprawie dofinansowania – Z radością przyjąłem inicjatywę Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą dofinasowania polskiej piłki. Włączymy się z pełnym zaangażowaniem w każdą inicjatywę, która powoduje rozwój futbolu w kluczowych obszarach, szczególnie szkolenia dzieci i młodzieży oraz edukacji trenerów.

Reakcja kibiców pod wpisem prezesa PZPN na Twitterze jest dość wymowna. Pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy.