Aktualności 5 grudnia 2022

Kylian Mbappe odebrał nagrodę MVP meczu, ale ponownie nie pokazał loga “Budweiser”

Kylian Mbappe został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania Francja - Polska w 1/8 finału Mistrzostw Świata. Przy odbiorze nagrody gwiazdor mistrzów świata postanowił ukryć markę sponsora.

Mbappe nie chce promować oficjalnego partnera Mundialu

Przypomnijmy, że reprezentacja Francji ograła Polskę 3:1 i pewnie zameldowała się w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Katarze. Dwie bramki oraz asystę zdobył w tym spotkaniu Kylian Mbappe, który potem został wybrany MVP meczu.

Nagrodę MVP każdego spotkania funduje Budweiser, a więc znany browar, który jest oficjalnym partnerem Mundialu. Przy odbiorze nagrody Mbappe postanowił nie pokazywać loga sponsora. Francuski piłkarz od dawna deklaruje, że nie zamierza promować niezdrowej żywności oraz alkoholu.

Przypomnijmy, że wcześniej Kylian Mbappe otrzymał nagrodę MVP za spotkania z Australią oraz Danią. Za każdym razem odmawiał udzielenia oficjalnych wywiadów nie chcąc promować marki browara. Kilka miesięcy temu 23-latek odmówił udziału w zaplanowanych na wtorek sesjach zdjęciowych reprezentacji Francji dotyczących współprac ze sponsorami.

Świetne liczby Mbappe

W spotkaniu z Polską Mbappe zdobył swoją czwartą oraz piątą bramkę na tym Mundialu. Po czterech spotkaniach gwiazdor Trójkolorowych na ma swoim koncie także dwie asysty.

Swoje spotkanie w ćwierćfinale Mistrzostw Świata reprezentacja Francji rozegra w niedzielę 11 grudnia. Rywalem obrońców trofeum będzie Anglia.