Aktualności 20 listopada 2022

Puchar Polski: Za nami losowanie 1/4 finału

Miało się odbyć po występie Polaków na katarskim mundialu. Tymczasem już dzisiaj poznaliśmy pary 1/4 finału Pucharu Polski. Drużyny z Ekstraklasy miały łaskawy los i trafiły na ekipy z niższych lig.

Matty Cash wylosował Puchar Polski

Wczoraj PZPN ogłosił, że tuż po meczu otwarcia na katarskim mundialu poznamy pary 1/4 finału. To historyczne losowanie, które odbyło się na Bliskim Wschodzie. Tym razem nie duet Adam Delimat i Łukasz Wachowski. Tego drugiego zastąpił… Maty Cash. Reprezentant Polski wylosował osiem kulek z nazwami drużyn i próbował je wymówić. W kilku przypadkach potrzebne było tłumaczenie prowadzącego losowanie.

Drużyny z Ekstraklasy odetchnęły

Tylko trzy drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej dotarły do ćwierćfinału. Puchar Polski nawiedziła prawdziwa fala niespodzianek i sensacji. Jednak losowanie 1/4 finału sprawia, że już w kolejnej rundzie możemy mieć tylko jedną drużynę z niższej ligi. Jako pierwszy rywala poznał Śląsk Wrocław. WKS trafił na KKS Kalisz. Po chwili Legia Warszawa dowiedziała się, że pojedzie do Zielonej Góry na starcie z trzecioligową Lechią. Potem Górnik Łęczna wylosował wyjazd do Pogoni Siedlce. Wówczas już było jasne, że dojdzie do spotkanie Motoru Lublin z Rakowem Częstochowa. Warto dodać, że w tym przypadku naprzeciw siebie stanie dwóch trenerów, którzy przez dwa i pół roku ściśle współpracowali ze sobą pod Jasną Górą. Goncalo Feio długo był asystentem Marka Papszuna, a teraz czeka ich pierwszy bezpośredni pojedynek.

***

Puchar Polski wróci do gry już po nowym roku. 1/4 finału odbędzie się na przełomie lutego i marca, w dniach 28 lutego – 2 marca.