Aktualności 19 listopada 2022

Losowanie 1/4 finału Pucharu Polski w niedzielę wieczorem

Oficjalna strona Fortuna Pucharu Polski poinformowała o tym, że losowanie 1/4 finału tych rozgrywek odbędzie się w niedzielny wieczór. Zostanie ono przeprowadzone bezpośrednio z Kataru.

Rozstrzygnięcia w 1/8 finału Pucharu Polski poznaliśmy w ubiegłym tygodniu. Pomimo tego, Polski Związek Piłki Nożnej nie zorganizował losowania kolejnej rundy. O tym, że zostanie ono przeprowadzone dopiero po Mistrzostwach Świata poinformował Adam Delimat z portalu Łączy Nas Piłka.

Losowanie jednak w niedzielę

Jak się okazało, ostatecznie postanowiono zmienić tę decyzję. W sobotnie południe oficjalny profil Fortuna Pucharu Polski poinformował o tym, że losowanie 1/4 finału odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godzinie 20:00.

– Ceremonia losowania zostanie przeprowadzona w Katarze. Gościem specjalnym będzie obrońca reprezentacji Polski, Matthew Cash, a nad przebiegiem losowania czuwać będzie Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN – czytamy w oficjalnym komunikacie.

W losowaniu udział wezmą: Pogoń Siedlce, Lechia Zielona Góra, Górnik Łęczna, KKS Kalisz, Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Motor Lublin oraz Śląsk Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE: PZPN zdecydował – Śląsk Wrocław w 1/4 finału Pucharu Polski