Aktualności 18 listopada 2022

Specjalne koszulki retro reprezentacji Polski pojawiły się w grze FIFA 23!

Mundial to okres, kiedy wszystko krąży wokół piłki nożnej. Zarówno w aspekcie sportowym, jak i np. marketingowym. Polski Związek Piłki Nożnej nawiązał współpracę z Electronic Arts, dzięki której w grze FIFA 23 pojawiły się koszulki retro reprezentacji Polski. 

Historyczna koszulka

O jakim konkretnie trykocie mowa? Koszulki “Biało-Czerwonych”, które pojawiły się w grze FIFA 23, nawiązują do historycznego meczu z Węgrami, który odbył się w 1921 roku. Było to pierwsze oficjalne spotkanie reprezentacji Polski.

Z okazji współpracy, nasi reprezentacji wzięli udział w specjalnej sesji zdjęciowej. Robert Lewandowski pojawił się w stroju stylizowanym na 1921 rok, Wojciech Szczęsny ubrał słynny kaszkiet i komplet z 1924 roku, natomiast Grzegorz Krychowiak wystąpił w koszulce z 1938 roku.

Jak gracze mogą zdobyć koszulkę?

W grze FIFA, gracze muszą mierzyć się z pewnymi zadaniami. Nie inaczej jest w przypadku zdobycia wyjątkowej koszulki reprezentacji Polski. Należy bowiem wykonać Wyzwanie Budowania Składu, znane powszechnie jako SBC, gdzie trzeba spełnić następujące warunki dotyczące składu:

– minimum 1 polski piłkarz

– minimum 2 zawodników z tej samej ligi

– maksymalnie 5 graczy z jednego klubu

– minimalna ocena zespołu: 83

Gracze mają czas na wykonanie zadania do 19 listopada (sobota).