Aktualności 17 listopada 2022

Ivan Toney oskarżony o wielokrotne złamanie przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich

Profesjonalni piłkarze muszą przestrzegać przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich. W przeszłości zdarzały się sytuacje, w których gracze łamali zasady. Jednym z nich był Daniel Sturridge. Napastnik został wtedy zawieszony na cztery miesiące. Podobną karę może otrzymać Ivan Toney, którego The FA oskarżyła o wielokrotne łamanie przepisów. 

Pod lupą związku

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje sugerujące złamanie przepisów związanych z zakładami bukmacherskimi przez Ivana Toneya. Opublikowane w tym czasie oświadczenia, zarówno ze strony FA, jak i klubu Anglika – ekipy Brentford FC, były dość ogólne i nie przybliżały całej sprawy.

Ivan Toney oskarżony

W środowy wieczór The FA upublicznił komunikat, w którym poinformował, że Ivan Toney w okresie od lutego 2017 roku do stycznia 2021 roku złamał zasady związane z zakładami bukmacherskimi aż 232 razy. Biorąc pod uwagę liczbę wykroczeń, Anglik może zmierzyć się z bardzo surową karą.

Niewykluczone, że z powodu toczonego śledztwa, Ivan Toney nie znalazł się w kadrze Anglii na mundial. 26-latek rozgrywa bardzo dobry sezon w Brentford i jest na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców Premier League z dorobkiem 10 bramek.