Aktualności 16 listopada 2022

Robert Lewandowski zawieszony na trzy mecze ligowe!

Co prawda do klubu Robert Lewandowski wróci dopiero w grudniu, to już dzisiaj poznał karę za swoje ostatnie "wybryki". Czerwona kartka z meczu z Osasuną oraz zachowanie wobec sędziego zostało wycenione na trzy ligowe spotkania pauzy!

Trzy mecze za czerwoną kartkę

Aż trzy spotkania Robert Lewandowski będzie pokutował w rozgrywkach LaLiga za czerwoną kartkę! To efekt kary nałożonej przez sędziego Jesusa Gila Manzano podczas meczu Osasuna – Barcelona. Polski napastnik wyleciał z boiska jeszcze w pierwszej połowie, po obejrzeniu dwóch żółtych kartek. Od początku mówiło się, że może skończyć się na dłuższym odpoczynku od meczów ligowych.

Warto dodać, że trzy mecze kary to suma dwóch wykroczeń Polaka. Robert Lewandowski jeden mecz dostał za czerwoną kartkę, a dwa dodatkowe za “lekceważącą postawę lub brak szacunku wobec sędziego”, czytamy w komunikacie LaLiga. To oznacza, że Lewego nie zobaczymy w trzech najbliższych meczach ligowych. Mowa o spotkaniach z Espanyolem, Atletico oraz Getafe.

Klub Polaka już zdecydował, że w najbliższych dniach złoży oficjalny wniosek o złagodzenie kary.

Wróci na Superpuchar Hiszpanii

Na szczęście dla polskiego napastnika kara obowiązuje tylko w lidze. To oznacza, że Robert Lewandowski po nowym roku zagra w Superpucharze Hiszpanii. Barcelona spotka się 12 stycznia w półfinale z Realem Betis w Rijadzie. Kilka dni później Lewy i spółka mogą zagrać w finałowym spotkaniu. Jeśli wyeliminują “Verdiblancos”, wówczas ich rywalem będzie ktoś z dwójki Real Madryt – Valencia.