Aktualności 13 listopada 2022

Co z biletami na mecz Polska – Chile? PZPN podjął decyzję

autor: Mateusz Mazur
Wiemy już, że ostatnie spotkanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata, w którym rywalem biało-czerwonych będzie Chile, nie odbędzie się na Stadionie Narodowym. Decyzja ta pociąga jednak za sobą szereg organizacyjnych problemów. 

Sprzedaż biletów ruszy od nowa

W związku z wykryciem usterki obiektu, która uniemożliwia organizację wydarzeń sportowych i kulturalnych na PGE Narodowym, 11 listopada Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że spotkanie reprezentacji Polski i Chile zostanie przeniesione na stadion Legii Warszawa przy Łazienkowskiej. Tu pojawia się jednak spory problem, bowiem bilety na to starcie zostały już dawno wyprzedane, a obiekt “Wojskowych” nie jest w stanie pomieścić takiej liczby kibiców jak Stadion Narodowy.

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się więc skorzystać z jedynej rozsądnej opcji. Kibice, którzy dokonali zakupu biletów otrzymają zwrot środków najpóźniej do 15 grudnia, co jest równoznaczne z utratą ważności tych wejściówek. Sprzedaż biletów na mecz z Chile rozpocznie się od nowa, we wtorek rano.

Ograniczona liczba wejściówek

– Nowy proces sprzedaży biletów rozpocznie się w godzinach porannych 15 listopada 2022 roku przez platformę bilety.laczynaspilka.pl. Termin startu powiązany jest z potrzebą przystosowania systemu sprzedaży do nowego obiektu, na którym zostanie rozegrane spotkanie. Ze względu na mniejszą pojemność trybun, liczba dostępnych w sprzedaży wejściówek będzie ograniczona – czytamy w oświadczeniu.

Bilety nabyć będzie można w trzech podstawowych kategoriach cenowych (I – 240 zł, II – 180 zł, III – 120 zł)