Aktualności 9 listopada 2022

“Tajemnice FIFA”. Długo wyczekiwana produkcja zadebiutowała na Netflixie

autor: Mateusz Mazur

Na 11 dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata na platformie Netflix pojawił się serial dokumentalny “Tajemnice FIFA”, który ukazuje między innymi kulisy przyznania mundialu Katarowi. 

Wyczekiwana premiera

– Od walki o władzę po politykę globalną – dokument ujawnia kontrowersyjne zagrania organizacji FIFA, w tym przy wyborze gospodarza mistrzostw świata – czytamy w oficjalnym opisie produkcji na platformie Netflix.

Data premiery serialu, którą wyznaczono na 9 listopada 2022 roku nie jest oczywiście przypadkowa. Ma ona bezpośredni związek ze zbliżającymi się coraz większymi krokami mistrzostwami świata w Katarze i wszystkimi kontrowersjami związanymi z imprezą.

Cztery odcinki

“Tajemnice FIFA” liczy cztery godzinne odcinki, które ukazują, w jaki sposób Międzynarodowa Federacja Piłkarska w ostatnich latach stopniowo traciła zaufanie kibiców.

Pierwszy epizod porusza kwestię śledztwa związanego z przyznaniem praw do organizacji mistrzostw świata Rosji i Katarowi. Pozostałe odcinki odsłaniają kolejne kontrowersyjne momenty, które zatrzęsły Międzynarodową Federacją Piłkarską w posadach.