Aktualności 6 listopada 2022

Zawodnicy ORLEN Wisły Płock nie pojadą na zgrupowanie reprezentacji Polski. Klub wydał komunikat

ORLEN Wisła Płock wydała specjalny komunikat, w którym poinformowała, że jej zawodnicy nie wezmą udziału w najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Bez Nafciarzy na listopadowym zgrupowaniu reprezentacji

Zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej rozpocznie się w niedzielę w Szczyrku. Wśród powołanych znalazło się czterech zawodników ORLEN Wisły Płock – Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Krzysztof Komarzewski i Przemysław Krajewski. Decyzją klubu żaden z nich nie weźmie jednak udziału w zgrupowaniu.

W związku z decyzją klubu SPR Wisła Płock oraz sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, zawodnicy ORLEN Wisły Płock nie pojawią się na listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, które zostało zaplanowane w terminie nieuwzględnionym w oficjalnym kalendarzu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Decyzja ta podyktowana jest napiętym terminarzem rozgrywek, w jakich udział bierze ORLEN Wisła Płock – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Największy wpływ na taką decyzję miał trener Nafciarzy, Xavi Sabate.

Po ostatniej oficjalnej przerwie reprezentacyjnej (10-16 października) nasza drużyna rozegrała 6 meczów w ciągu 20 dni. Nasi międzynarodowi gracze mieli duże obciążenia fizyczne i psychiczne. Problemy z kontuzjowanymi zawodnikami, wiek niektórych graczy, regulacja o dwóch polskich zawodnikach na boisku oraz to, że drużyna ma bardzo ważne mecze w ostatniej części pierwszego okresu sezonu sprawiła, że najlepszym rozwiązaniem dla zdrowia zawodników i dla zespołu jest to, aby mieli kilka dni na wyleczenie problemów zdrowotnych – powiedział hiszpański szkoleniowiec dla oficjalnej strony Wisły Płock.

Mistrzostwa Świata już w styczniu

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski przygotowuje się do Mistrzostw Świata, których będzie współgospodarzem. Turniej odbędzie się w styczniu, a biało-czerwoni w grupie będą rywalizować z Francją, Arabią Saudyjską oraz Słowenią. Mecz otwarcia z Trójkolorowymi zaplanowano na 11 stycznia.