Aktualności 3 listopada 2022

Gerard Pique kończy karierę. W sobotę po raz ostatni zagra na Camp Nou

autor: Mateusz Mazur
Szokująca wiadomość dotarła do nas w czwartkowy wieczór z Katalonii. Gerard Pique ogłosił, że kończy swoją przygodę z futbolem, a tym samym, przynajmniej tymczasowo, rozstaje się z FC Barceloną. Sobotni mecz "Dumy Kataloni" będzie więc jednocześnie pożegnaniem Hiszpana z Camp Nou. 

Niespodziewana decyzja

Pomimo, że Gerard Pique to już 35-letni piłkarz, niewielu spodziewało się, że w najbliższym czasie, jeszcze w trakcie trwania sezonu, usłyszymy jakiekolwiek informacje o planach zakończenia kariery przez Hiszpana. Zupełnie niespodziewanie Pique ogłosił jednak w czwartek, że najbliższy mecz FC Barcelony będzie jego ostatnim na Camp Nou.

Teoretycznie 35-latek będzie jeszcze mógł wystąpić w meczu z Osasuną, który będzie ostatnim meczem FC Barcelony przed przerwą związaną z mistrzostwami świata, jednak nie wiadomo czy Xavi będzie brał pod uwagę Hiszpana przy ustalaniu kadry na mecz. Sobotni mecz z Almerią, który będzie pożegnaniem zawodnika z Camp Nou może się więc okazać także ostatnim w jego piłkarskiej karierze.

Spełnił obietnicę

 Piłka nożna dała mi wszystko, Barcelona dała mi wszystko, wy, Katalończycy, daliście mi wszystko. A teraz, gdy marzenia tego dziecka już się spełniły, chcę wam powiedzieć, że historia musi zatoczyć koło. Zawsze mówiłem, że po Barcelonie nie będzie innej drużyny. I tak się stanie – powiedział Pique.

Gerard Pique rozegrał dla FC Barcelony łącznie 615 spotkań, w których strzelił 53 gole i zanotował 15 asyst. Teraz zapowiada, że będzie wspierał “Dumę Kataloni” już jako kibic.