Aktualności 13 października 2022

Jacek W. zatrzymany. Były piłkarz z poważnymi zarzutami

Były piłkarz, który uzbierał na swoim koncie niemal 200 występów w Ekstraklasie zatrzymany. Wg prokuratury Jacek W. został oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej!

Poważne zarzuty na byłym piłkarzu

Mowa o czynach sprzed kilku lat. Według ustaleń prokuratury, Jacek W. został aresztowany na podstawie zeznać tzw. małych świadków koronnych. Wskazywane czyny wyglądają bardzo poważnie, bo mowa o napadach, nawet z bronią w ręku! Jednak głównym powodem był napad w Nowym Targu. Tam grupa przestępcza przebrała się w policyjne mundury i weszła do kantoru. Pretekstem był ujawnienie partii fałszywych pieniędzy. Ostatecznie łupem złoczyńców padło nawet 300 tysięcy złotych.

Śledczy twierdzą, że to tylko jedno z wielu popełnionych przestępstw przez grupę. Mowa o grupie, w której większość członków pochodzi z Górnego Śląska, a wielu z nich to pospolici bandyci, którzy wcześniej wielokrotnie byli karani.

Galeria sław Górnika Zabrze

48-letni Jacek W. to były piłkarz wielu ekstraklasowych klubów. Zapisał się w galerii sław Górnika Zabrze, dla którego rozegrał grubo ponad 100 meczów. Ponadto reprezentował barwy Szczakowianki Jaworzno, Cracovii, Wisły Płock, GKS Jastrzębie czy Rozwoju Katowice. Od 2017 roku jest w galerii sław zabrzańskiego klubu, w którym swego czasu pracował także w roli skauta. Teraz jednak nie pełni żadnej funkcji w klubie, o czym wspominał Konrad Kołakowski, rzecznik Górnika, na łamach Gazety Wyborczej. W. to także ojciec byłego piłkarza Górnika Zabrze, Przemysława, który latem trafił do włoskiej Venezii.